چاپ بک لایت چیست قیمت چاپ بک لایت چاپ لایت باکس در تهران

چاپ بک لایت چیست :چاپ بک لایت نوعی تابلو تبلیغاتی است که اثر چاپی را در قالبی از چوب، آلومینیوم، پلکسی گلاس، کامپوزیت و... ارائه می شود. در چاپ بک لایت یا همان چاپ لایت باکس می توان از روشنایی جهت نمایش اثر چاپی استفاده کرد. استفاده از تابلو لایت باکس های تبلیغاتی روشی مناسب جهت معرفی برند و نام تجاری محصولات می باشد. همانطور که از نام چاپ بک لایت مشخص است بک لایت به معنای پشت روشن است که جنس ترانسپرت داشته و منبع نور به پشت آن می تابد.

منبع نور چاپ بک لایت می تواند یک لامپ کم مصرف یا لامپ های ال ای دی و... باشد. تابش نور به چاپ بک لایت در چاپ تابلو بک لایت منجر به زیبایی تابلو شده و اثر بیشتری در مخاطب می گذارد. چاپ بک لایت در پرینترهای دیجیتال نطیر لیزری و جوهری صورت می گیرد.

چاپ تابلو بک لایت ( تابلو لایت باکس)

نوع چاپ بک لایت برای تابلو بک لایت از لحاظ جنس متریال چاپی، کیفیت و ضخامت می تواند متفاوت باشد. با چاپ تصاویر رنگی با کیفیت و استفاده مناسب از نور تابلو بک لایت تبلیغاتی مناسبی بدست می آید که در طول روز هم زیبایی خاصی را بوجود می آورد. چاپ بک لایت (لایت باکس) مقاوم بوده و در مقابل آب و رطوبت استحکام لازم را داشته باشند. روش چاپ بک لایت می تواند انواع مختلفی باشد ولی چاپ جوهرافشان و لیزری و چاپ اسکرین از مرسوم ترین روشهای چاپ بک لایت محسوب می شود.

چاپ بک لایت در تهران و انواع آن

  • چاپ بک لایت دیواری
  • بک لایت ایستاده و آویز
  • چاپ لایت باکس گردان
  • چاپ لایت باکس کریستالی
  • بک لایت ال ای دی ( LED)
  • لایت باکس آویز دو طرفه

قیمت چاپ بک لایت ( چاپ لایت باکس ) و کاربرد آن

چاپ بک لایت را می توان در مراکز خرید استفاده کرد به عنوان مثال در رستورانها بسیار تاثیر گذار بوده و اثر زیادی بر مشتری می گذارد. پزشکان و مهندسان نیز در دفاتر کار خود می تواند از چاپ بک لایت با قیمت چاپ بک لایت مناسب بهره ببرند. معرفی محصولات با چاپ بک لایت بخوبی صورت می گیرد. بک لایت ها به عنوان تابلوهای تبلیغاتی سازه مناسب برای تبلیغات بخصوص در غرفه های نمایشگاهی است. لایت باکس ها جهت دکوراسیون داخلی و زیباسازی محیط نیز کاربرد دارند.

تابلوهای بک لایت در ایستگاه اتوبوس و نقشه های راهنمای شهری گرفته تا مراکز خرید ، فرودگاه ها، رستورانها، نمایشگاه ها و... کاربرد فراوان دارند. هزینه پایین چاپ بک لایت از علل محبوبیت این سازه تبلیغاتی شده است.

چاپ بک لایت و تابلو بک لایت و تفاوت آن

همانطور که گفته شد چاپ بک لایت در مکان های مختلف کاربری داشته، بنابراین نیاز به چاپ بک لایت مختص به همین مکانها می باشد و نوع و روش چاپ بک لایت متفاوت است. مثلا بک لایت موجود در فرودگاه ها بایستی بین دو لایه ورق پلکسی گلاس چاپ شوند و یا در بک لایت روی سقف تاکسی ها تصویر باید نازک و شفاف باشد و روی ورقه پلکسی گلاس چسبانده شود.

چاپ بک لایت در تهران

از انواع چاپ بک لایت بر اساس جنس می توان چاپ کاغذی را در نظر گرفت. نوع کاغذی نیازمند لمینت بوده و ورق پلکسی گلاس نیز لازم است. البته چاپ بک لایت کاغذی از دوام بالایی برخوردار نیست. نوع جنس دیگری که در چاپ بک لایت استفاده می شود فیلم وینیلی است که وینیل پلیمری بوده و انعطاف بالای داشته و مقاومت خوبی نیز در برابر شرایط محیطی دارد. این ماده چسب دار بوده و براحتی می توان از آن برای ساخت استفاده کرد. جدا شدن ساده متریال از محاسن این نوع می باشد. نوع دیگری از چاپ بک لایت، فیلم های پلی استری است که در بین دو لایه پلکسی گلاس قرار گرفته و حفاظت چاپ افزایش می یابد. استفاده لمینت نیز بر روی چاپ مرسوم است. البته دوام پلی استری نسبت به وینیلی کمتر است.

چاپ لایت باکس در تهران

همه موارد فوق را می توان برای انتخاب نوع جنس جهت چاپ درنظر گرفت ولی فاکتور مهمی که بر انتخاب جنس موثر است هزینه نیز می باشد، بطوریکه شاید کاغذ کیفیت پایینی دارد ولی از لحاظ هزینه ارزانترین جنس چاپ را برخوردار است.

فناوری چاپ بک لایت به دوام چاپ و تعداد تصاویر بستگی دارد. به عنوان مثال اگر هدف چاپ تصاویر با دوام زیاد است چاپ اسکرین مناسب ترین چاپ است زیرا نوع جوهر چاپی در این نوع چاپ دارای کیفیت بالایی است. یا چاپ جوهری برای تابلوهای pop بسیار مناسب است.

چاپ سولیت

چاپ سولیت نیز مانند استیکر است با این تفاوت كه به دلیل مواد تشكیل دهنده اجزای آن كیفیتی نزدیك به عكس را بوجود می آورد برای تبلیغات پرعکس و مبتنی بر تصویر بسیار مناسب است.

چاپ سولیت مخصوص چاپ فضای خارجی است که بصورت ایندور و اوتدور چاپ سولیت انجام می شود. چاپ سولیت در دو نوع سولیت کره ای و چینی است و دارای مقاومت به مراتب بیشتری نسبت به بنر است.

چاپ سولیت برای محصولات دکوراسیون بسیار مناسب می باشد بطوریکه چاپ سولیت جهت چاپ پوستر و پرده تصویری بسیار مناسب است.