فوم برد چیست چاپ روی فوم برد چسبدار انواع فوم برد تخته شاسی

فوم برد ، سفارش فوم برد ، فوم برد چسبدار ، انواع فوم برد ، لیست قیمت فوم برد ، قیمت فوم برد 50*70 ، فوم برد رنگی ، چاپ فوم برد ، چاپ روی فوم برد ، تولید تخته شاسی ، قیمت تخته شاسی طراحی ، قیمت تخته شاسی خام تهران ، مرکز فروش تخته شاسی عکس در تهران ، چاپ فوم برد لمینت ، چاپ فوم برد تهران ،چاپ فوم برد قیمت ، فوم برد و تخته شاسی. برای استعلام قیمت انواع فوم برد و تخته شاسی می توانید از طریق لینک تلگرام و یا تماس با ما اقدام نمایید

فوم برد چیست

فوم برد نوعی تخته شاسی از جنس پلی استایرن فشرده (ps) می باشد که دارای روکش مخصوص است. فوم برد سبک، مقاوم به رطوبت، صاف بوده و قابلیت چاپ بر روی آن وجود دارد. چاپ فوم برد به سبب صاف بودن و توانایی ایجاد ابعاد مختلف بی همتا است. چاپ روی فوم برد را می توان بصورت مستقیم انجام داد و یا عملیات چاپ را انجام داد و سپس الصاق چاپ بر روی فوم برد انجام شود. فوم برد ها در دو نوع چسب دار و بدون چسب هستند که عملیات چاپ متفاوتی دارند.

فوم برد و موارد استفاده فوم برد

 • نصب عکس و پوستر تبلیغاتی بر روی فوم برد مخصوصا اینکه فوم برد را می توان براحتی برش داد که ایجاد ابعاد مختلف تصاویر بر روی فوم برد را فراهم کرده است.
 • قاب و استفاده از فوم برد در دکوراسیون بسیار کاربردی و مناسب است.
 • چاپ فوم برد لمینت و استفاده از لمینت کردن چاپ در کیفیت بصری فوم برد بسیار موثر است.
 • ساخت استندهای تبلیغاتی و استفاده از فوم برد برای ارایه طرح ها و تصاویر مختلف
 • ...

چاپ روی فوم برد و مزایای فوم برد

 • فوم برد به لحاظ اقتصادی به صرفه تر نسبت به روشهای مشابه است. چاپ روی فوم برد یکی از روشهای ارزان تبلیغاتی محسوب می شود.
 • وزن فوم برد سبک بوده و قابلیت حمل آن را آسان می کند. سبکی وزن فوم برد به علت جنس ویژه فوم برد است.
 • فوم برد را می توان برش داد، به همین خاطر می توان ابعاد مختلف آن را برای استفاده های مختلف تهیه کرد.
 • فوم برد مقاومت زیادی به رطوبت دارد، این امر به دلیل خاصیت ضد آب بودن فوم برد است که باعث طول عمر بالای فوم برد برای استفاده های مختلف شده است.

انواع فوم برد

 • فوم برد چسبدار
 • فوم برد بدون چسب

در فوم برد چسبدار تصویر بر روی فوم برد چسبانده می شود و چاپ بر روی فوم برد صورت نمی گیرد. در این نوع فوم برد بعد چاپ اثر و عملیات تکمیلی نظیر لمینت کردن، الصاق و چسباندن تصویر به فوم برد انجام می شود.

فوم برد بدون چسب

در این نوع فوم برد تصویر بر روی فوم برد چسبانده نمی شود بلکه بایستی چاپ بر روی فوم برد انجام شود. یکی از روشهای مناسب جهت چاپ فوم برد، استفاده از روش چاپ دیجیتال است که این عمل توسط چاپگر انجام می شود. هزینه صرف شده در چاپ فوم برد بدون چسب بالاتر از فوم بردهای چسبدار است.

از تبلیغات بر روی تخته شاسی استفاده زیادی می شود قرار دادن پوستر تبلیغاتی بر روی تخته شاسی باعث ترغیب بینندگان می شود.

تخته شاسی

تخته شاسی دارای کیفیت مناسب برای درج تصویر روی خود دارد. تخته شاسی در منازل و نهادهای تبلیغاتی و درج عکسها و... کاربرد فراوان دارد. جنس تخته شاسی نیز متفاوت بوده و می تواند فیبر ، تخته سه لا، ام دی اف و... باشد. نوع ام دی اف جهت برش نیازمند ماتر دستی است. با تخته شاسی می توان عکس را با ابعاد دلخواه به نمایش گذاشت. کیفت تخته شاسی مناسب بوده و دارای دوام و استحکام لازم است. تخته شاسی را می توان به راحتی نصب نمود و محدودیتی جهت رنگ و چاپ ندارد.

انواع تخته شاسی

از انواع روش های چاپ تخته شاسی ، چاپ لاستر ، سیلک و چاپ متالیک را می توان نام برد. یکی از پر کاربرد ترین استفاده های تخته شاسی درج عکس ها می باشد . با درج عکس بروی تخته شاسی می شود خاطرات خانواده و یک گروه را با داشتن تصویری خاص یا تصویری مشترک حفظ نمود. این تصاویر را می توان در منزل یا محل کار جهت زیبا سازی محیط به کار برد. قبلا جهت این امر از قاب عکس استفاده می شد که دیگر کمتر استفاده می شود و از تخته شاسی جهت این امر امروزه استفاده می شود.

چاپ عکس روی تخته شاسی ام دی اف یکی از مناسب ترین متریال ها برای چاپ عکس محسوب می شود. کیفیت بدست آمده روی این متریال بسیار مناسب است. چاپ عکس به روی تخته شاسی تنها مورد استفاده تخته شاسی نیست ، بلکه امروزه جهت تصاویر تبلیغاتی نیز از آن استفاده فراوانی می شود.

ابعاد تصویر چاپی در چاپ بروی تخته شاسی بسیار مهم است زیرا تصویر کوچک را مستقیما بر روی تخته شاسی چاپ می کنند ولی در مورد تصویر بزرگ ابتدا آن را روی کاغذ مخصوص چاپ کرده و با استفاده از چسب مخصوص تصویر چاپی را روی تخته شاسی درج می نمایند. نوع چسب مصرفی جهت این امر بسیار مهم است که چسب های آلمانی و آمریکایی از با کیفیت ترین نوع محسوب می شوند.

کیفیت عکس جهت چاپ مطلوب روی تخته شاسی بسیار اهمیت دارد. البته خود سیستم چاپی نیز مهم است. نوع خاصی از تخته شاسی ، شاسی های طرح دار است. این شاسی ها بصورت چهار گوش نبوده و ابعاد متنوعی دارند بنابر این نمی توان تصویر چهار گوش را روی آنها درج نمود. جهت این امر به کمک نرم افزارها خاص تصویر را طوری تغییر داده که به راحتی بر روی تخته شاسی طرح دار قرار گیرد. که یکی از معروف ترین نرم افزارهای مصرفی نرم افزار دالاهو است.

گروه تبلیغاتی آذین هنر با بهره مندی از دستگاههای مجهز، خدمات چاپ فوم برد و تخته شاسی را ارایه می دهد.

چاپ روی فوم برد